Rodný dům a expozice

Pamětní deska na rodném domě Bohumila „Bimby“ KonečnéhoRodný dům Bohumila Konečného se nachází v Plzni ve Skrétově ulici 47. V době narození patřil jeho dědečkovi Josefu Lisému. Konečných zde žili jen několik let, později se stěhovali do blízké Mánesovy ulice 15. Ve Skrétově 47 dnes sídlí lékařský dům.

Na domě byla 1. října 2021 slavnostně odhalena pamětní deska Bohumila Konečného. Návrh desky vytvořil grafik Filip Konečný, malířův portrét jeho vnučka Alice Danielovská. Desku vyrobila společnost HVH, složilo se na ní asi 25 příznivců Bohumila Konečného. Velice děkujeme! (Reportáž ze slavnostního odhalení pamětní desky naleznete zde.)

V tomto dome take sídlí první stálá expozice reprodukcí Bohumila Konečného. Je zde vidět 30 reprodukcí ze všech období umělcova života a jeho životopis na samostatné desce. Výstava je přístupná ve všední dny v době provozu ordinací lékařského domu, který v domě sídlí. Vznikla v souvislosti s umístěním pamětní desky na základě nabídky majitele domu ing. Jana Bednáře. Děkujeme! (O galerii naleznete vice zde.)

Důležité odkazy: