Fotografie z akcí okolo Bohumila „Bimby“ Konečného

Výstava v Mladé Boleslavi v roce 1994

(25.4.2023)fotogalerie

V květnu 1994 proběhla v Galerii Kulturního střediska v Mladé Boleslavi výstava BOHUMIL KONEČNÝ - ilustrace, obrazy. Připravil jí František Ulč a jednalo se o první velkou samostatnou výstavu Bimby Konečného. Vernisáže se zúčastnila manželka Bohumila Konečného Eva Konečná, malíři Gustav Krum a Karel Toman nebo šachový mistr Luděk Pachman. Fotografie naleznete zde.

Výstava v Mladé Boleslavi v roce 1994 - hlavní obrázek

3. uvedení VELKÉ KNIHY v Západočeské galerii v Plzni

(26.12.2022)fotogalerie

Díky pozvání Jiřího Hlobila bylo možné Velkou knihu komiksů představit 8. prosince 2022 v Západočeské galerii v Plzni.
Návštěvníci byli seznámeni Janem Hosnedlem s uplynulým "Bimbovským" rokem. Společně s grafikem Filipem Konečným pak představili i novou knihu.
Její představení naleznete zde.
Knihu pokřtili radní pro kulturu Plzeňského kraje Libor Picka a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Josef Bernard, kteří i vydání knihy podpořili. Děkujeme!

Akce proběhla jako doprovodný program výstavy Linky komiksu v Západočeské galerii. Zde je i vystaveno několik originálů Bohumila Konečného.

 

3. uvedení VELKÉ KNIHY v Západočeské galerii v Plzni - hlavní obrázek

2. uvedení VELKÉ KNIHY KOMIKSŮ BK

(26.12.2022)fotogalerie

Díky pozvání Aleše Durčáka - ředitele muzea Zdeňka Buriana - bylo možné Velkou knihu komiksů představit 5. listopadu 2022 na podzimním setkání příznivců Zdeňka Buriana ve Štramberku.
Návštěvníci byli seznámeni Janem Hosnedlem s uplynulým "Bimbovským" rokem a s novou knihou.

Fotografie: Jan a Zuzana Machálkovi, Martin Izera, Václav Valeček a další - děkujeme!

2. uvedení VELKÉ KNIHY KOMIKSŮ BK - hlavní obrázek

Krajem Bohumila Konečného 2

(26.12.2022)fotogalerie

15. října 2022 proběhl 2. ročník akce "Krajem Bohumila Konečného". Za deštivého počasí jsme se ráno sešli u rodného domu Bohumila Konečného, kde jsme položili květiny k pamětní desce. Návštěvníci si pak mohli prohlédnout stálou "galerii" v rodném domě BK.
Pak následoval program v Gymnáziu na Mikulášském náměstí v Plzni - bývalé 2. státní čs. reálce. Bimba zde maturoval v roce 1936. Návštěvníci měli požnost ve sborovně vidět originál "kulometné roty" a Bimbova maturitního tabla, také pamětné knihu bývalých absolventů. Navštívili také archiv, kde byla kulometná rota v letech 1936 - 2004 uložena.
Odpoledne pokračoval program na Kobylce u Liblína. Za deštivého počasí jsme se vydali po naučné stezce Krajem Bohumila Konečného na Piplův mlýn.
Díky panu Piplovi byl mlýn otevřený a bylo možné prohlédnout místa, kam Bimba od 40. let do 90. let jezdil a kde trávil volný čas a kde tvořil.
Na Kobylce pak pokračoval program - beseda s Jaroslavem Čvančarou a představení a křest Velké knihy komiksů Bohumila Konečného od grafika Filipa Konečného a Jana Hosnedla. Béďa Rohrich ze zdravotních důvodů bohužel nehrál, neplánovaně ale vystoupil (jako loni) Petr Déma Škabrada.
Velké poděkování Jaroslavu Čvančarovi, Bohuslavu Piplovi a paní Jiřině Skleničkové!

Autiři fotografií: Martin Izera, Jan Machálek, Zuzana Machálková, Daniela Hosnedlová, Helena Steiningerová, Martin Holý a další - děkujeme! 

Krajem Bohumila Konečného 2 - hlavní obrázek

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze

(10.10.2021)fotogalerie

Gustav Krum (1924 - 2011) byl jedním z našich nejlepších ilustrátorů dobrodružné literatury. Byl také velkým kamarádem Bohumila Konečného. Společně ilustrovali 3 foglarovky v nakl. Olympia na konci 60. let (o jejich spolupráci jsme psali zde). V pátek 8. října 2021 (týden po odhalení pamětní desky Bohumila Konečného v Plzni) byla na Krumově bývalém domě v Rychtářské ulici v Praze v Dejvicích odhalena za velkého zájmu veřejnosti pamětní deska.

Slavnostní odhalení pamětní desky Gustava Kruma v Praze - hlavní obrázek

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného

(8.10.2021)fotogalerie

V sobotu 2. října 2021 se uskutečnilo slavnostní zahájení provozu naučné stezky KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO v okolí soutoku řek Berounky a Střely. Zahájení proběhlo v rámci stejnojmenné akce. 

Otevření naučné stezky Krajem Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného

(8.10.2021)fotogalerie

V pátek 1. října 2021 byla na rodném domě Bohumila Konečného ve Skrétově ulici 47 slavnostně odhalena jeho pamětní deska. 
 

Připojený soubor: Připojený soubor: seznam-darcu-deska-bimba.pdf

Slavnostní odhalení pamětní desky na rodném domě Bohumila Konečného - hlavní obrázek

Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE

(7.10.2021)fotogalerie

Ve středu 29. září 2021 proběhla vernisáž výstavy Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE. Výstavu zahájil ředitel Západočeské galerie Roman Musil, poté promluvili autoři výstavy Jan Hosnedl a Eva Skořepová. Výstava zahrnuje asi 40 originálů ze sbírky Bohumila Konečného a výstavu Amazona. Podrobnosti o výstavě, odkazy a fotografie naleznete v příloze

Vernisáž výstavy BOHUMIL BIMBA KONEČNÝ. NOVĚ VE SBÍRCE ZÁPADOČESKÉ GALERIE - hlavní obrázek

Videoklip k nové písni MALÍŘ BIMBA

(7.10.2021)fotogalerie

Pert Déma Škabrada ze skupin Démophobia a ZNC napsal a nahrál v létě 2021 písničku o Bohumilu Konečném Malíř Bimba. Natáčení klipu proběhlo 12. 9. na Piplově mlýně a v okolí.  Premiéra klipu proběhla na akci KRAJEM BOHUMILA KONEČNÉHO v sobotu 2. října 2021. Klip je k vidění zde

Videoklip k nové písni MALÍŘ BIMBA - hlavní obrázek

Představení Bohumila Konečného na veletrhu Svět knihy 2019

(29.9.2019)fotogalerie

V sobotu 21. září 2019 byla na knižním veletrhu Svět knihy 2019 v Plzni v Depo 2015 představena výstava o Bohumilu Konečném a na přednášce Jana Hosnedla pak i kniha Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného. Kniha je k zakoupení zde.

Představení Bohumila Konečného na veletrhu Svět knihy 2019 - hlavní obrázek
« 123 » 5