Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Aktuality


1.3.2009 Film o Bimbovi na festivalu Finále!
Dokumentární film Ladislava Moulise "BIMBA - příběh zapomenutého malíře" se objeví v soutěžní sekci dokumentárních filmů na letošním filmovém festivalu Finále. Bylo vybráno 24 filmů ze 62! Tvůrcům filmu blahopřejeme a přejeme úspěch v soutěži!

5.2.2009 Výstava skončila
  Výstava Bohumila Konečného v Obecním domě v Praze skončila. Všechny originály se v pořádku vrátily zpět ke svým majitelům.

25.1.2009 Výstava končí 31. ledna!
Výstava končí v sobotu 31. ledna úderem 19. hodiny! Poté se vrátí stovky kreseb a obrazů do soukromých sbírek ke 34 sběratelům. Výstava podobného rozsahu díla B.Konečného se již těžko kdy dá dohromady.
Využijte poslední možnosti k návštěvě díla malíře a ilustrátora foglarovek, divokých koní i krásných žen!

25.1.2009 Rozloučení s výstavou proběhlo!
22. ledna proběhlo opravdu důstojné rozloučení s výstavou. Navštívil jí fotograf Jan Saudek. Se zájmem si v doprovodu kurátorů výstavy Jan Hosnedla a Františka Ulče prohlédl celou výstavu a ve vzpomínkách se vrátil do doby svého mládí, kdy hltal časopisy a knihy ilustrované tímto malířem.
Na následné besedě s Janem Saudkem se přiznal z obdivu k malíři, jehož osobně znal. Vedle Lady a Sekory jej označil za nejlepšího českého kreslíře a ilustrátora.
V programu vystoupil vynikající český kytarista Jan Matěj Rak.
Krásný večer zakončila komentovaná prohlídka výstavy.
Reportáž z této akce naleznete zde, fotoreportáž pak zde.
Krátkou reportáž od fotografa Josefa Loudy pak najdete zde.
91572-konec.doc (30.5kB)

18.1.2009 Reportáž v Toulavé kameře
Reporáž o výstavě Bimby v Obecním domě přinesla Česká televize v Toulavé kameře v neděli 18. ledna. Reportáž i další materiály a komentáře naleznete na stránkách Toulavé kamery.
Příspěvek připravila redaktorka Jana Resová a kameraman Oldřich Straka.

12.1.2009 Rozloučení s výstavou
Ve čtvrtek 22.1. se od 18:00 uskuteční ve výstavních sálech Obecního domu rozloučení s výstavou BIMBA - dobrodružství Bohumila Konečného.
Na programu je vystoupení kytarového virtuosa Jana Matěje Raka a krátká beseda s jedním z příznivců Bimbových kreseb - světoznámým fotografem Janem Saudkem.
Součástí programu je i poslední komentovaná prohlídka výstavy. Pořadem budou provázet kurátoři výstavy Jan Hosnedl a František Ulč.
Využijte posledních možností k návštěvě výstavy, doporučte ji prosím svým známým. Výstava je tvořena kolekcí ze soukromých sbírek 34 sběratelů a v tomto rozsahu se již nikdy nebude opakovat. Výstava se z Prahy již nikam nepřesouvá a končí 31. ledna.

 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net