Obecní dům v Praze |
Západočeské muzeum v Plzni |
  SŠ klub
  Arbor vitae
 
 

Aktuality


10.3.2007 Vernisáž výstavy úspěšně proběhla
Vernisáž výstavy proběhla 8. března od 17 hodin. Přednáškový sál muzea doslova praskal ve švech, vernisáže se zúčastnilo přes dvěstě lidí. Mezi vzácnými hosty byl primátor města Plzně ing. Pavel Rödl, radní pro kulturu Plzeňského kraje Mgr. Martin Baxa, náměstek primátora Plzně ing. Petr Náhlík, náměstkyně primátora JUDr. Marcela Krejsová a zejména manželka Bohumila Konečného - paní doktorka Eva Konečná s rodinou. Na fotografii vidíte primátora města Plzně ing. Pavla Rödla, paní doktorku Konečnou a autora monografie Zapomenutý malíř Bohumil Konečný historika umění Tomáše Pospiszyla při křtu této knihy.
Reportáž o průběhu vernisáže i fotky naleznete zde.
Dopolední tiskové konference se zúčastnil i zástupce generálního sponzora - generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská a.s. Mgr. Tomáš Drápela.

6.3.2007 Vernisáž
  Omlouváme se, ale z kapacitních důvodů je vstup na vernisáž pouze pro zvané s pozvánkou. Pro veřejnost je výstava otevřená od 9.března. Děkujeme za pochopení.

6.3.2007 Propagace výstavy
Zahájení výstavy provází reklamní kampaň. Po Plzni jsou vidět billboardy, lavičky i plakáty propagující výstavu, objevila se řada článků v tisku. I na muzeu už visí poutač.


Přijďte se na výstavu určitě podívat!

21.2.2007 Regionální MF Dnes informuje o výstavě
  V úterní regionální plzeňské příloze MF Dnes je článek informující o přípravách výstavy. Najdete jej zde.

16.2.2007 Přípravy výstavy finišují
V současné době finišují přípravy výstavy Bohumila Konečného. Téměř všechny originály jsou už na místě, provádí se instalace.
Na výstavě budou k vidění naprosté unikáty. Například všechny obálky "foglarovek", které Bimba kreslil (včetně Přístavu volá z roku 1942), několik obálek Mladých hlasatelů, Vpředů ...
Poprvé bude vystavena i obálka časopisu Mladý hlasatel ze 40. let - Bílý tesák a Šedý Bobr (viz obrázek).
Plzeňská část výstavy bude přístupná pro veřejnost od 9. března do 29. dubna každý den (kromě pondělků) vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné: 10 Kč děti, 20 Kč dospělí, 30 Kč rodinná vstupenka.
Zveme do Plzně i "přespolní" účastníky - výstava v Praze bude mít omezenější rozsah.
Těšíme se na Vás!

16.2.2007 Monografie o Bohumilu Konečném v tisku
  Včera (15.2.) byla dána do tisku monografie Zapomenutý malíř Bohumil Konečný od Tomáše Pospiszyla. Grafickou úpravu připravilo brněnské studio pixl-e, reprodukce obrazů nafotil Jan Hosnedl.
Kniha bude celobarevná na křídovém papíře v rozsahu cca 100 stran. Bude k dispozici na plzeňské i pražské části výstavy, ale i v knihkupectvích.
Vydavatelem je nakladatelství Arbor Vitae.
Toto prestižní nakladatelství se specializuje na vydávání uměleckých monografií.
Již teď si jí můžete objednat na kontaktní adrese.

 
Stránky archivovány webarchivem Národní knihovny ČR
www.khweb.net