Aktuality

Krajem Bohumila Konečného 3 s Marko Čermákem

(23.2.2024)

V sobotu 5. října 2024 se zde uskuteční již 3. ročník akce Krajem Bohumila konečného. V rámci této akce bude otevřena Bimbova vila na Piplově ve mlýně, na tábořišti Kobylka pak proběhne beseda s malířem a ilustrátorem Markem Čermákem, koncert jeho skupiny Paběrky a večer pak projekce dokumentárního filmu Ladislava Moulise. Pokračování ...

Připojený soubor: Připojený soubor: a-krbk-mm.jpg

Krajem Bohumila Konečného 3 s Marko Čermákem - hlavní obrázek

František Ulč 90 let, Ulčovník

(26.11.2023)

V letošním roce by se velký propagátor díla Bohumila Konečného František Ulč dožil 90 let. Jako připomínku připravil Vojtěch Hanuš a Sdružení přátel Jaroslava Foglara knihu "Ulčovník". Obsahuje vzpomínkové texty a místo na uložení legendárních kartiček - tzv. "ulčovek". Křest knihy proběhl v sobotu 25.11.2023 na valné hromadě SPJF v Brně. Knihu velice doporučujeme! Více naleznete zde. Vzpomínku na Františka Ulče jsme publikovali zde. Vzpomínáme, Fando.

Připojený soubor: Připojený soubor: a-ulcovnik.jpg

František Ulč 90 let, Ulčovník - hlavní obrázek

Klub přátel Bohumila Konečného - registrace

(1.10.2023)

Vážení přátelé a příznivci tvorby Bohumila – Bimby – Konečného,
 Na podzim loňského roku vznikl Nadační fond tohoto výtvarníka. Jeho účelem je podporovat vznik vědeckých, literárních, publicistických a výtvarných prací souvisejících se životem a dílem Bohumila Konečného. Pokračování článku ...
 
 

Klub přátel Bohumila Konečného - registrace - hlavní obrázek

Úpravy stránek www.bimba.cz

(15.9.2023)

Během prázdnin došlo k obsahovým a organizačním změnám na stránkách www.bimba.cz. Jsou zde dvě nové sekce - KAM SE VYDAT a PROBĚHLO A VYŠLO. Prozkoumejte je!

Úpravy stránek www.bimba.cz - hlavní obrázek

Nadační fond Bohumila Konečného

(8.6.2023)

Nadační fond Bohumila Konečného vznikl na podzim roku 2022. O jeho aktivitách vás budou informovat nové internetové stránky http://nfbk.bimba.cz/. Stránky připravil Václav Loužil na základě grafického návrhu Filipa Konečného. Děkujeme! 

Výstava v Mladé Boleslavi v roce 1994

(25.4.2023)fotogalerie

V květnu 1994 proběhla v Galerii Kulturního střediska v Mladé Boleslavi výstava BOHUMIL KONEČNÝ - ilustrace, obrazy. Připravil jí František Ulč a jednalo se o první velkou samostatnou výstavu Bimby Konečného. Vernisáže se zúčastnila manželka Bohumila Konečného Eva Konečná, malíři Gustav Krum a Karel Toman nebo šachový mistr Luděk Pachman. Fotografie naleznete zde.

Výstava v Mladé Boleslavi v roce 1994 - hlavní obrázek

PF 2023

(23.12.2022)

Vážení přátelé!
Přejeme veselé Vánoce a šťastný Nový rok!
Děkujeme za podporu a přejeme vše nejlepší v novém roce!
redakce

PF 2023 - hlavní obrázek

Články o Velké knize komiksů

(23.12.2022)

O Velké knize komiksů vyšle celá řada článků v tisku. Těší nás, že jsou vesměs pozitivní. Jejich skeny naleznete v příloze.
Těší ná s také, že je o Velkou knihu zájem mezi čtenáři. Podrobnosti o knize naleznete zde. Je stále ještě k sehnání v knižní distribuci a na www.limansport.cz.

Připojený soubor: Připojený soubor: noviny-www.pdf

Články o Velké knize komiksů - hlavní obrázek

VELKÁ KNIHA KOMIKSŮ BOHUMILA KONEČNÉHO

(28.11.2022)fotogalerie

S velkou radostí vám musíme sdělit, že vyšla dlouho očekávaná VELKÁ KNIHA KOMIKSŮ BOHUMILA KONEČNÉHO. Lze objednat na www.limansport.cz.
Další informace o knize naleznete zde.

 

VELKÁ KNIHA KOMIKSŮ BOHUMILA KONEČNÉHO - hlavní obrázek

3. uvedení VELKÉ KNIHY

(11.11.2022)

Třetí uvedení Velké knihy komiksů Bohumila Konečného proběhlo 8. prosince 2022 v Západočeské galerii v Plzni jako doprovodný program výstavy Linky komiksu.
Reportáž a galerii z této akce neleznete zde.

3. uvedení VELKÉ KNIHY - hlavní obrázek
« 123 » 24